Przystąpiliśmy do realizacji II edycji projektu Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii, który realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Jego celem jest przegląd kolejnego zasobu polskojęzycznych haseł ekonomicznych Wikipedii z obszarów makroekonomii, finansów i bankowości oraz uzupełnienie Wikipedii o nowe hasła z zakresu ekonomii. Łącznie w II edycji projektu zostanie sprawdzonych i uzupełnionych 450 istniejących haseł i powstanie 50 haseł nowych.
Codziennie z Wikipedii korzystają miliony osób na całym świecie. Wikipedia ma ponad milion haseł w języku polskim (od września 2013 r.). Według badań popularności polskich stron internetowych Megapanel PBI/Gemius w maju 2013 r. Wikipedię odwiedziło w Polsce blisko 10,2 mln internautów w wieku 7+. W kategorii stron edukacyjnych jest to niekwestionowany lider. Na tle wszystkich witryn oglądanych przez polskich internautów Wikipedia zajmuje miejsce 9, zaliczając się tym samym do ścisłego grona najważniejszych stron internetowych w Polsce (Megapanel PBI/Gemius, maj 2013).
Oznacza to, że Wikipedia jest obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc w internecie, skąd polscy Internauci czerpią informację i wiedzę na temat świata i nauki, w tym również zagadnień ekonomicznych. Ten zasób edukacyjny powinien mieć jak najwyższą wartość merytoryczną, aby internautów - osób poszukujących wiedzy ekonomicznej - nie wprowadzać w błąd. Dzięki realizacji tego projektu łącznie dokonamy w obu edycjach weryfikacji merytorycznej około 800 haseł ekonomicznych, w tym również uzupełnimy zasoby polskiej Wikipedii o brakujące pozycje z zakresu ekonomii.
Do współpracy przy realizacji tego zadania zaangażowaliśmy grupę ekspertów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.
***
ZOBACZ WSZYSTKIE HASŁA POPRAWIONE I OPRACOWANE W OBU EDYCJACH PROJEKTU
***
Projekt Wiki-Ekonomia - edycja II realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim
w ramach programu edukacji ekonomicznej:
w ramach programu edukacji ekonomicznej: